Přírodní extrakty v péči o močové cesty

UrogynCentrum 800 662 662
Napište nám info@urogyn.cz

VÝHODNÉ BALÍČKY SE SLEVOU

Koupit

Vhodným doplněním klasické léčby chronického zánětu močových cest jsou bezesporu doplňky stravy, a to především ty, které obsahují komplexní složení. Brusinky v péči o močovou soustavu nestačí!

Posílený efekt přírodních doplňků stravy 

shutterstock_374470390Komplexní doplňky stravy obsahují kromě brusinek navíc důležité vitaminy, D-manózu a bylinné extrakty, které podporují správnou funkci močové soustavy a celkovou imunitu organismu.

Podpora zdraví s využitím bylin a rostlinných extraktů se nazývá fytoterapie a v současné době se dostává do popředí.

Propojuje historické zkušenosti využití léčivých rostlin s novými poznatky o jejich působení. Největší výhodou fytoterapie je minimální riziko nežádoucích účinků a bezpečné dlouhodobé užívání.

vstoupit-do-eshopu

Byliny pro podporu správné funkce močových cest a imunity

  • zlatobýl obecný (Solidago virgaurea) přispívá k normální funkci močové soustavy, močového měchýře a dolních cest močových. Podporuje imunitu a odolnost organismu.
  • třapatka nachová (Echinacea purpurea) přispívá k normální funkci dolních močových cest a podporuje přirozenou obranyschopnost organismu.
  • heřmánek pravý (Matricaria recutita) sladce vonící sušené květy heřmánku přispívají k obranyschopnosti organismu a mají antioxidační a relaxační účinky

Zlatobýl obecný  Heřmánek pravý  Třapatka nachová

Další byliny tradičně používané pro péči o močové cesty jsou např. jehlice trnitá, bříza obecná a medvědice lékařská.

Vitaminy v péči o močovou soustavu

Rostlinné doplňky stravy je výhodné užívat současně s vitaminy, které plní důležité funkce v lidském těle, například podporují imunitní systém a regeneraci sliznic.

  • vitamin C (kyselina L-askorbová) přispívá k normální funkci imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem. Podporuje tvorbu kolagenu potřebného pro normální funkci krevních cév a jejich stěn
  • vitamin A (retinol) pomáhá udržovat normální stav sliznic, např. sliznice močového  měchýře a podporuje imunitní systém
  • vitamin D (kalciferol) podporuje správnou funkci imunitního systému
  • vitamin E (tokoferol) přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
  • rutin je rostlinný flavonoid, který společně s jinými flavonoidy bývá nazýván vitamin P. Důležitým zdrojem rutinu je pohanka obecná, která je známá svým příznivým vlivem na zdraví cév.

 

D-manóza

V současnosti je doporučovaná také D-manóza, jednoduchý cukr, který je po vstřebání se do organismu téměř celý v nezměněné formě vyloučen ledvinami do moči jako odpad.  Po vyloučení do moči se váže na chapadla bakterií Escherichia coli a zabraňuje jim tak k přilnutí ke stěně močového měchýře.

 

Fyto analgetika s aescinem

Přírodní látky, které podporují celkovou fyzickou a psychickou pohodu. Patří mezi ně například salicin, extrakt z pryskyřice boswellia serrata, curcumin a aescin.

Bulletin

Bulletin ke stažení ZDARMA Pravidelně pro Vás vydáváme populární bulletin

Všechna vydání zde