Trápí Vás únik moči? Zjistěte více!

UrogynCentrum 800 662 662
Napište nám info@urogyn.cz

VÝHODNÉ BALÍČKY SE SLEVOU

Koupit

Pro přesnou diagnostiku inkontinence (úniku moči) je vždy nejlepší Vaše obtíže konzultovat s lékařem.

Existuje ale jednoduché vodítko, jak zjistit, zda trpíte stresovou močovou inkontinencí.

Pokud si alespoň na některou z následujících otázek odpovíte ano, pak je pravděpodobné, že můžete trpět stresovou močovou inkontinencí.

  • Dochází u Vás k úniku moči při kašli, kýchnutí, smrkání, smíchu?nemocná u doktorky
  • Dochází u Vás k úniku moči při větší fyzické námaze, poskočení, běhání apod.?
  • Dochází u Vás k úniku moči při zvednutí se ze židle?
  • Dochází u Vás k úniku moči při tlaku na močový měchýř a oblast břicha?
  • Stane se Vám, že dojde k samovolnému úniku moči během spánku?
  • Musíte omezovat své vycházky a aktivity s ohledem na dostupnost toalety?

Více o močové inkontinenci

Močová inkontinence je neschopnost udržet moč do příchodu na toaletu.

shutterstock_146180288Více než 20% žen v každé zemi, se v mladším či starším věku setká s nějakým druhem inkontinence. Často je to inkontinence dočasná, někdy ale může být následkem závažné zdravotní komplikace. Ženy zažívají inkontinenci dvakrát častěji než muži. Mohou za to faktory jako je těhotenství, porod, menopauza a struktura ženského močového traktu. Starší ženy trpí inkontinencí častěji než mladší ženy.

Inkontinentními se mohou stát ženy i muži z důvodu neurologického zranění, poruch při narození, mozkové mrtvice, roztroušené sklerózy a fyzických problémů spojených se stárnutím.

Avšak inkontinence není nevyhnutelná z hlediska věku. Je léčitelná a často vyléčitelná v každém věku. Pokud zažíváte inkontinenci, možná cítíte ostych. Je ale důležité si zapamatovat, že ztráta kontroly močového měchýře se dá léčit. Pokuste se překonat stud a navštivte lékaře, abyste zjistila, jestli potřebujete léčbu a z jakého důvodu u Vás k inkontinenci dochází.

Inkontinence je zdravotní problém právě tak jako každá jiná nemoc, kterou je zapotřebí pojmenovat a léčit.

Anatomie močového měchýře - únik moči

Inkontinence se u žen obvykle vyskytne z důvodu obtíží se svaly, které pomáhají udržet či uvolnit moč. Tělo má zásobu moči (vody a výměšků z ledvin) v močovém měchýři, orgánu podobnému balónu. Močový měchýř je spojen s močovou trubicí, skrze niž moč opouští tělo. Během močení se svaly močového měchýře stahují a vytlačují moč ven z močového měchýře do močové trubice. Současně svaly svěrače obklopující močovou trubici odpočívají a dávají průchod odcházející moči z těla. Inkontinence se vyskytne, jestliže se svaly vašeho močového měchýře najednou stáhnou nebo se svaly v okolí močové trubice uvolní.

Bulletin

Bulletin ke stažení ZDARMA Pravidelně pro Vás vydáváme populární bulletin

Všechna vydání zde