Novinky

UrogynCentrum 800 662 662
Napište nám info@urogyn.cz

VÝHODNÉ BALÍČKY SE SLEVOU

Koupit

Vhodným doplněním klasické léčby zánětu močových cest jsou bezesporu doplňky stravy, ve kterých je často užívaný extrakt z brusinek. Komplexní doplňky stravy obsahují kromě brusinek navíc důležité vitaminy a bylinné extrakty, které podporují správnou funkci močové soustavy a celkovou imunitu organismu.

Podpora zdraví s využitím bylin a rostlinných extraktů se nazývá fytoterapie a v současné době se dostává do popředí. Propojuje historické zkušenosti využití léčivých rostlin s novými poznatky o jejich působení. Největší výhodou fytoterapie je minimální riziko nežádoucích účinků a bezpečné dlouhodobé užívání.

Jaké byliny jsou nejvhodnější k podpoře správné funkce močových cest a imunity?

Zlatobýl obecný (Solidago virgaurea) obsahuje třísloviny, silice, diterpeny a flavonoidy. Zlatobýl přispívá k normální funkci močové soustavy, močového měchýře a dolních cest močových. Podporuje imunitu a odolnost organismu.

Třapatka nachová (Echinacea purpurea) přispívá k normální funkci dolních močových cest a podporuje přirozenou obranyschopnost organismu.

Heřmánek pravý (Matricaria recutita) sladce vonící sušené květy heřmánku přispívají k obranyschopnosti organismu a mají antioxidační a relaxační účinky.

Další byliny tradičně používané pro péči o močové cesty jsou např. jehlice trnitá, bříza obecná a medvědice lékařská.

Rostlinné doplňky stravy je výhodné užívat současně s vitaminy, které plní důležité funkce v lidském těle, například podporují imunitní systém a regeneraci sliznic.

Vitamin C (kyselina L-askorbová) přispívá k normální funkci imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem. Podporuje tvorbu kolagenu potřebného pro normální funkci krevních cév a jejich stěn.

Vitaminy A (retinol), D (kalciferol) a E (tokoferol) patří mezi vitaminy rozpustné v tucích. Vitamin E přispívá k ochraně
buněk před oxidativním stresem. Vitamin A pomáhá udržovat normální stav sliznic (např. sliznice močového měchýře). Vitaminy D a A podporují správnou funkci imunitního systému.

Rutin je rostlinný flavonoid, který společně s jinými flavonoidy bývá nazýván vitamin P. Důležitým zdrojem rutinu
je pohanka obecná, která je známá svým příznivým vlivem na zdraví cév.

Slovníček pojmů

oxidační stres – stav a děje vedoucí k vzniku velkého množství kyslíkových radikálů, které mohou způsobovat poškození buněk a tkání. Oxidační stres je považován za patogenický mechanismus při mnohých chorobných stavech (zánětech, ischemii a reperfuzi, chronických komplikacích diabetu, ateroskleróze aj.)

Zdroj: Velký lékařský slovník, 10. vyd. Vokurka, Hugo a kol., 2015

 

 

 

Rate this post
Bulletin

Bulletin ke stažení ZDARMA Pravidelně pro Vás vydáváme populární bulletin

Všechna vydání zde